DLA KUPUJĄCEGO

PRZEPROWADZKA KROK PO KROKU

 

Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.

 

ZOSTAŁY 4 TYGODNIE!

Zacznij od posortowania potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy. Na pewno znajdą się elementy, które możesz oddać lub nawet sprzedać. Jeśli posiadasz dużo książek spakuj je do kartonów. W przypadku zdecydowania się na pomoc firmy przeprowadzkowej, poproś o dostarczenie kartonów i pojemników, w które spakujesz swoje rzeczy. Ustalająca warunki z firmą przeprowadzkową, zapytaj jaki mają samochód i ilu będzie pracowników. Firmy rozliczają się za godziny pracy i ilość ludzi i pojemność samochodu ma duże znaczenie dla czasu pracy. Jeśli nie, poszukaj wśród znajomych kogoś, kto ma samochód dostawczy i poproś o pomoc w konkretnym dniu. O kartony możesz poprosić w sklepach lub restauracjach typu fast food – mają ich dużo. Kup szeroką taśmę klejącą oraz gruby mazak. Jeśli zamówiłeś nowe meble do swojego domu, potwierdź termin dostawy i montażu. Jeśli dzieci zmieniają szkołę lub przedszkole, porozmawiaj z nowym wychowawcą jakie nowe rzeczy będą potrzebne. Może inne podręczniki? Poinformuj wszystkich usługodawców takich jak np.: bank, operatora telefonii komórkowej, prenumeraty gazet o zmianie adresu.

 

ZOSTAŁY 3 TYGODNIE

Jeśli masz zwierzęta w domu, pomyśl o zorganizowaniu dla nich opieki w dniu przeprowadzki. Zdejmuj i pakuj pojedyncze elementy: obrazy, zdjęcia, wazony itp. Pomyśl o zakupie ubezpieczenia do nowego mieszkania. Zacznij zużywać mrożonki. Nie kupuj już nowych, zaplanuj zużycie zapasów.

 

ZOSTAŁY 2 TYGODNIE

Zwróć wszystkie pożyczone rzeczy. Jeśli poruszasz się komunikacją miejską sprawdź linie autobusów i tramwajów z których będziesz korzystać ty i twoja rodzina w nowym miejscu. Dowiedz się więcej o otoczeniu: sklepy, bankomaty, zajęcia pozalekcyjne itp.

 

ZOSTAŁ 1 TYDZIEŃ

Rzeczy, które będą ci potrzebne od razu w nowym domu, spakuj do osobnych kartonów (żarówki, przybory toaletowe, czajnik itp.). Pamiętaj o skrzynce z narzędziami, aby była zawsze pod ręką. Pamiętaj, aby pakować „pokojami” Opisuj kartony np.: pokój Ani, kuchnia, łazienka itd. Zdecydowanie ułatwi to roznoszenie rzeczy w nowym domu i zaoszczędzi czas. Umów się z nowym nabywcą na zdanie kluczy. Potwierdź terminy w firmie przeprowadzkowej: dzień i godzinę.

 

DZIEŃ PRZEPROWADZKI

Organizuj pakowanie rzeczy na samochód dostawczy, pamiętaj, aby rzeczy kosztowne i ważne zapakować do swojego samochodu. Zapakuj pościel do worków i zaklej taśmą, aby się nie pobrudziła. Przed wyjazdem sprawdź jeszcze wszystkie miejsca, aby nic nie pozostawić. Sprawdź czy wszystkie okna są zamknięte. Zaplanuj sprzątanie, tak aby zdać mieszkanie nowemu nabywcy czyste. Pomyśl, o tym co chciałbyś zobaczyć wchodząc do mieszkania. W obecności nowego właściciela spisz stany liczników i odłącz zasilanie do wszystkich pozostawianych sprzętów. Zadbaj o to, aby protokół zdawczo – odbiorczy zawierał wszystkie ważne postanowienia umowy i pozwolił nowemu właścicielowi na podpisanie liczników z dostawcami mediów. Taki protokół przygotuje Ci Doradca Klienta Agencji Apartament. Zdaj klucze właścicielowi.

 

 

 
Wynajem krok po kroku...
 
KORZYŚCI z wynajmu przez Apartament
Posiadamy w naszej bazie setki ofert na sprzedaż i wynajem , zapewniając naszym Klientom komfort w wyborze nieruchomości.
więcej »
PRZEPROWADZKA z Apartamentem
Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.
więcej »
DORADCA KLIENTA przeprowadzi przez sprzedaż
Zapraszamy do wypełnienia Formularza Kontaktowego. Nasz Przedstawiciel na pewno się z Państwem skontaktuje.
więcej »