DLA KUPUJĄCEGO

Sprzedaż krok po kroku...
Krok 1
Wybór Agencji nieruchomości
Zanim wybierzecie Państwo agencję nieruchmości, należy sparwdzić np:  godziny pracy, w których Doradcy będą dostępni, aby przeprowadzić prezentcję Państwa nieruchomości. Ważna jest też lokalizację biura, które jest wizytówką pośrednika oraz rodzaj marketingu jaką agencja zaproponuje dla Państwa nieruchomości. Są to warunki niezbędne do osiągnięcia maksymalnej ekspozycji i ceny sprzedawanej nieruchomości.
Należy również sprawdzić, czy wybarny przez Państwa doradca zorganizuje wymagane do transakcji dokumenty.
Agencja Apartament zrobi to w Państwa imieniu.
Krok 2
Dokładna wycena nieruchomości
Państwa celem powinna być sprzedaż nieruchomości po najlepszej możliwej cenie w możliwie najkrótszym czasie. Nasi doradcy co miesiąc przyjmując do sprzedaży nieruchomości dokonują dziesiątki wycen, dostarczając nam gruntownej wiedzy na temat wartości nieruchomości w Państwa  okolicach.
Dlatego oferowane przez Apartament nieruchomości wystawiane są do sprzedaży po cenach rynkowych, gwarantując Naszym Klientom osiągnięcie zamierzonego celu.

Umów się na wycenę swojej nieruchomości
Krok 3
Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
Liczy się pierwsze wrażenie, dlatego prezentacja Państwa nieruchomości może mieć zasadnicze znaczenie dla udanej sprzedaży.
Nasz Doradca podpowie Państwu jakie zabiegi nalezy wykonać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia nabywcy. Często trzeba rozważyć zwrócenie się do fachowców od remontów aby wykonali renowację, odświeżającą warstwę farby, gdzie jest to konieczne. Nieruchomość powinna zostać przygotowana do prezentacji:  uporządkowane pomieszczenia, usunięta część mebli aby pokoje wydawały się większe.
Profesjonalna ekipa fotografów Apartament wykona potem zdjęcia, stworzy ujęcia 360°, stworzy rzuty pomieszczeń i sporządzi obszerne opisy nieruchomości, wszystko podczas zaledwie jednej wizyty *(oferta dla umów z prawem Wyłączności)
Krok 4
Wprowadzenie nieruchomości na rynek
Nieruchomość jak każdy inny produkt wprowadzony na rynek ma swój „cykl życia”.
Podejmując decyzję o sprzedaży, muszą Państwo wiedzieć, iż najważniejszy jest pierwszy okres w sprzedaży Państwa nieruchomości i dlatego tak istotne jest, aby od samego początku proces ten był dobrze prowadzony. Potencjalni nabywcy obserwują rynek nieruchomości i dobrze się orientują w ofertach w danym obszarze, dlatego pokazujemy nieruchomości naszych Klientów od najlepszej strony. Nie jest dobrym posunięciem testowanie i wystawianie „na próbę” bo może się to stać przyczyną złego postrzegania sprzedawanej przez Państwa nieruchomości.
Krok 5
Marketing twojej nieruchomości
Aby znaleźć twojego idealnego nabywcę, który zapłąci Państwu oczekiwaną cenę, należy umożliwić maksymalną ekspozycję sprzedawanej nieruchomości. Dobór strategii marketingowej dla konkretnej nieruchomości, skierowanie jej do odpowiedniej grupy nabywców, jest decydującym elementem całego procesu sprzedaży.
Nasi Doradcy wprowadzając ofertę na rynek dokonują wnikliwej analizy rynku i w oparciu o tę wiedzę dobierają odpowiednie formy promocji.
Krok 6
Prezentacja nieruchomości
Nasze elastyczne godziny pracy są niezbędne do maksymalnego wykorzystania możliwości prezentacji Państwa nieruchomości – w rzeczywistości ponad 30% naszych prezentacji odbywa się wieczorami i w weekendy. Oglądanie w towarzystwie Doradcy Klienta oznacza, że możemy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży i doradztwie, aby pomóc w sprzedaży Państwa nieruchomości. Zapewniamy również bezpieczeństwo: przyprowadzani przez Apartament potencjalni Nabywcy, są zawsze uprzednio wylegitymowani.
Nasze biura są otwarte w godzinach od 9 do 18,a poza tym jesteśmy dostępni pod telefonami w godzinach od 8 do 20.
Krok 7
Otrzymanie oferty
Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Klientami, dlatego od razu po otrzymaniu oferty na zakup Państwa nieruchomości, zostaną Państwo o tym poinformowani.
Oferta zakupu Państwa nieruchomości jest zawsze składana przez Kupującego w specjalnie do tego stworzonym formularzu i określa wszystkie warunki takie jak: proponowana cena, forma płatności, terminy realizacji oraz jest deklaracją Klienta, iż posiada środki lub zdolność kredytową na zakup Państwa nieruchomości.
Po otrzymaniu oferty będziecie mieli Państwo czas, aby przemyśleć warunki i podjąć decyzję czy przyjąć daną ofertę.
Krok 8
Negocjacje, przyjęcie oferty
Po zaakceptowaniu przez Państwa oferty Doradca Klienta wykona następujące czynności:
Przygotujemy dokumenty do transakcji, sprawdzimy stan prawny nieruchomości
W uzgodnieniu ze stronami i notariuszem przygotujemy projekt umowy przedwstępnej oraz przenoszącej własność
Sprawdzimy czy Kupujący posiada środki na zakup Państwa nieruchomości
Zorganizujemy umowę końcową oraz protokół zdawczo – odbiorczy
Nad bezpieczeństwem transakcji będą czuwali doświadczeni pośrednicy z licencją państwową oraz posiadający obowiązkowe ubezpieczenie zawodowe.
Jeśli Kupujący będzie kupował Państwa nieruchomość za środki pochodzące z kredytu bankowego, ustalimy terminy przygotowania wyceny Państwa nieruchomości.
Będziemy w stałym kontakcie w celu negocjacji w Państwa imieniu w całym tym okresie, na bieżąco informując  o każdym kolejnym kroku postępowania.
Krok 9
Podpisanie aktu przenoszącego własność
Podpisanie aktu przenoszącego własność, może nastąpić gdy poszczególne punkty zostają potwierdzone i uzgodnione:
Przyjęta została oferta zakupu i uzgodnione zostały wszelkie warunki
Kupujący potwierdzą, iż posiadają środki na zakup nieruchomości
Jeśli Kupujący biorą kredyt to wcześniej Strony podpisują umowę przedwstępną, a następnie Kupujący okazują się umową kredytową
Przez cały proces sprzedaży Doradca Klienta Apartament jest w kontakcie z Doradcą Finansowym, który przygotowuje dla Kupującego kredyt
Ustalony zostaje dogodny dla obu stron termin u notariusza (Agencja Apartament współpracuje z wybranymi notariuszami i oferuje swoim klientom szczególne warunki) na podpisanie aktu przenoszącego własność
Krok 10
Zakończenie transakcji
Po podpisaniu aktu notarialnego następuje zapłata środków oraz przekazanie nieruchomości w oparciu o spisanie protokołu zdawczo odbiorczego.
Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na Państwa koncie informują Państwa swojego Doradcę Klienta, który umawia termin przekazania kluczy Kupującemu, który jest już nowym właścicielem. Na spotkaniu spisane zostaną stany liczników.
Gratulacje, Państwa nieruchomość została sprzedana!
 
Sprzedaż krok po kroku...
 
KORZYŚCI ze sprzedaży przez Apartament
Posiadamy w naszej bazie setki ofert na sprzedaż i wynajem , zapewniając naszym Klientom komfort w wyborze nieruchomości.
więcej »
PRZEPROWADZKA z Apartamentem
Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.
więcej »
DORADCA KLIENTA przeprowadzi przez sprzedaż
Zapraszamy do wypełnienia Formularza Kontaktowego. Nasz Przedstawiciel na pewno się z Państwem skontaktuje.
więcej »