DLA KUPUJĄCEGO

PRZEPROWADZKA KROK PO KROKU

Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.
 
ZOSTAŁY 4 TYGODNIE!
Zacznij od posortowania potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy. Na pewno znajdą się elementy, które możesz oddać lub nawet sprzedać. Jeśli posiadasz dużo książek, spakuj je do kartonów. W przypadku zdecydowania się na pomoc firmy przeprowadzkowej, poproś o dostarczenie kartonów i pojemników, w które spakujesz swoje rzeczy. Ustalająca warunki z firmą przeprowadzkową zapytaj, jaki mają samochód i ilu będzie pracowników. Firmy rozliczają się za godziny pracy, a ilość ludzi i pojemność samochodu ma duże znaczenie dla czasu pracy. Jeśli nie, poszukaj wśród znajomych kogoś, kto ma samochód dostawczy i poproś o pomoc w konkretnym dniu. O kartony możesz poprosić w sklepach lub restauracjach typu fast food – mają ich dużo. Kup szeroką taśmę klejącą oraz gruby mazak. Jeśli zamówiłeś nowe meble, potwierdź termin dostawy i montażu. Jeśli dzieci zmieniają szkołę lub przedszkole, porozmawiaj z nowym wychowawcą, co będzie potrzebne. Może inne podręczniki? Poinformuj wszystkich usługodawców takich jak np.: Bank, operatora telefonii komórkowej, prenumeraty gazet o zmianie adresu.
 
ZOSTAŁY 3 TYGODNIE
Jeśli masz zwierzęta w domu, pomyśl o zorganizowaniu dla nich opieki w dniu przeprowadzki. Zdejmuj i pakuj pojedyncze elementy: obrazy, zdjęcia, wazony itp. Pomyśl o zakupie ubezpieczenia do nowego mieszkania. Zacznij zużywać mrożonki. Nie kupuj już nowych, zaplanuj zużycie zapasów.
 
ZOSTAŁY 2 TYGODNIE
Zwróć wszystkie pożyczone rzeczy. Jeśli poruszasz się komunikacją miejską sprawdź linie autobusów i tramwajów, z których będziesz korzystać Ty i Twoja rodzina w nowym miejscu. Dowiedz się więcej o otoczeniu: sklepy, bankomaty, zajęcia pozalekcyjne itp.
 
ZOSTAŁ 1 TYDZIEŃ
Rzeczy, które będą Ci potrzebne od razu w nowym domu, spakuj do osobnych kartonów (żarówki, przybory toaletowe, czajnik itp.). Pamiętaj o skrzynce z narzędziami, aby była zawsze pod ręką. Pamiętaj, aby pakować „pokojami”. Opisuj kartony np.: pokój Ani, kuchnia, łazienka itd. Zdecydowanie ułatwi to roznoszenie rzeczy w nowym domu i zaoszczędzi czas. Umów się z nowym nabywcą na zdanie kluczy. Potwierdź terminy w firmie przeprowadzkowej: dzień i godzinę.
 
DZIEŃ PRZEPROWADZKI
Organizuj pakowanie rzeczy na samochód dostawczy, pamiętaj, aby rzeczy kosztowne i ważne zapakować do swojego samochodu. Zapakuj pościel do worków i zaklej taśmą, aby się nie pobrudziła. Przed wyjazdem sprawdź wszystkie miejsca, aby nic nie pozostawić. Sprawdź czy wszystkie okna są zamknięte. Zaplanuj sprzątanie, aby zdać mieszkanie nowemu nabywcy czyste. Pomyśl o tym, co chciałbyś zobaczyć wchodząc do mieszkania. W obecności nowego właściciela spisz stany liczników i odłącz zasilanie do wszystkich pozostawianych sprzętów. Zadbaj o to, aby protokół zdawczo – odbiorczy zawierał wszystkie ważne postanowienia umowy i pozwolił nowemu właścicielowi na podpisanie liczników z dostawcami mediów. Taki protokół przygotuje Doradca Klienta Agencji Apartament. Zdaj klucze właścicielowi.
 
 
 
Kupno krok po kroku...
 
KORZYŚCI z zakupu przez Apartament
Posiadamy w naszej bazie setki ofert na sprzedaż i wynajem , zapewniając naszym Klientom komfort w wyborze nieruchomości.
więcej »
PRZEPROWADZKA z Apartamentem
Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.
więcej »
DORADCA KLIENTA przeprowadzi przez sprzedaż
Zapraszamy do wypełnienia Formularza Kontaktowego. Nasz Przedstawiciel na pewno się z Państwem skontaktuje.
więcej »