DLA KUPUJĄCEGO

KUPNO KROK PO KROKU...

 

Krok 1

Zgłoś swoje poszukiwanie w Biurze Obsługi Klienta (BOK) Agencji Apartament.

Pierwszym krokiem w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości jest zarejestrowanie się u nas poprzez wysłanie maila biuro@apartament.net.pl lub telefon na numery stacjonarne 683257007 w Zielonej Górze, bądź 612219812 w Poznaniu, albo odwiedzenie naszej firmy, gdzie można omówić z Doradcą Klienta swoje wymagania dotyczące nieruchomości. Można również wysłać swoje zainteresowanie konkretną nieruchomością online, jeżeli brakuje Państwu czasu. Oferujemy ponad 1200 nieruchomości do wyboru, codzienne poszukujemy i przyjmujemy do sprzedaży nowe, odpowiadając na Państwa oczekiwania.

Krok 2

Sprawdzenie zdolności kredytowej.

Zanim rozpoczniecie Państwo poszukiwanie nieruchomości, a zamierzacie Państwo posiłkować się kredytem hipotecznym na jej zakup, warto wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową. Zorganizujemy specjalne spotkanie z naszym Doradcą Kredytowym, który już na pierwszym spotkaniu, w dogodnym dla Państwa miejscu, powie na jaką nieruchomość Państwa stać. Polecany przez nas Doradca Finansowy ma dostęp do oferty większości banków działających w Polsce oraz zna najkorzystniejsze oferty kredytowe w danym momencie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a stanowi jeden z podstawowych kroków w całym procesie zakupu nieruchomości. Umówienie się na spotkanie z doradcą kredytowym:  kredyty@apartament.net.pl.

Krok 3

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości.

Po spotkaniu z Doradcą Klienta Agencji Apartament będziemy znali już Państwa oczekiwania i w oparciu o te kryteria przygotujemy specjalnie dobrane oferty nieruchomości. Będziemy w stałym kontakcie i jak tylko pojawią się w naszej bazie inne nowe oferty spełniające kryteria Państwa poszukiwań, przekażemy taką informację. Umówcie się Państwa z Doradcą Klienta na poszukiwanie nieruchomości: kontakt@apartament.net.pl.

Krok 4

Wizytacje nieruchomości.

Jesteśmy do dyspozycji w godzinach dogodnych dla Klienta. Wiemy, że większość prezentacji odbywa się po pracy i w weekend, dlatego nasze biura są otwarte w godzinach od 9 do 18, a poza tym jesteśmy dostępni pod telefonami w godzinach od 8 do 20. Zalecamy jednak oglądanie nieruchomości w świetle dziennym, tak aby móc zobaczyć wszelkie szczegóły i otoczenie. Ważne jest też, aby zabrać ze sobą dzieci i bliskich, którzy będą mieszkać z Państwem, to ważna decyzja, a dzieci spontanicznie dadzą znać jak się czują w danym miejscu. Nasza obecność przy prezentacji zapewni Państwu miłe samopoczucie oraz profesjonalne doradztwo w całym procesie zakupu. Szczycimy się tym, iż dokładnie znamy nasze nieruchomości.

Krok 5

Złożenie oferty zakupu.

Po znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, przedstawimy w Państwa imieniu Sprzedającemu warunki na jakich zdecydują się Państwo zakupić nieruchomość. Będzie to specjalny formularz na którym zamieścimy proponowaną cenę i warunki płatności oraz termin, w którym będziecie Państwo gotowi dokonać zakupu. Do czasu podpisania umowy nie będzie to rodziło żadnych prawnych zobowiązań po żadnej ze stron.

Krok 6

Podjęcie decyzji o zakupie, podpisanie umowy przedwstępnej.

Gdy Państwa oferta zostanie przyjęta, wykonamy następujące czynności:
1. W uzgodnieniu ze stronami i notariuszem przygotujemy projekt umowy przedwstępnej oraz przenoszącej własność.
2. Przedstawimy Państwu wszelkie konieczne dokumenty dotyczące nieruchomości. Doradzimy zapisy w umowie przedwstępnej.
3. Omówimy z Doradcą Finansowym cały proces kredytowy oraz dokumenty związane z nieruchomością. Nad bezpieczeństwem transakcji będą czuwali doświadczeni pośrednicy z licencją państwową oraz posiadający obowiązkowe ubezpieczenie zawodowe.
4. W całym tym okresie będziemy pomocni w kwestiach formalnych i negocjacjach, informując Państwa o każdym kolejnym kroku postępowania.

Krok 7

Dopełnienie formalności kredytowych.

Podpisanie umowy kredytowej jest kolejnym etapem transakcji zakupu nieruchomości. Dostarczenia umowy zażąda od nas Sprzedający nieruchomość jak i notariusz, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji. Podpisaną umowę kredytową dostarczamy do Doradcy Klienta prowadzącego sprzedaż nieruchomości w celu jej weryfikacji. Umowa powinna zawierać szczegółowe warunki udzielonego kredytu oraz zawierać warunki wypłaty pieniędzy na zakup nieruchomości. Państwa Doradca pomoże w przygotowaniu się do spełnienia formalnych wymogów banku, dlatego konieczne jest okazanie umowy kredytowej wcześniej. Następnym krokiem jest umówienie terminu u notariusza w celu podpisania umowy przenoszącej własność.

Krok 8

Podpisanie aktu przeniesienia własności.

Podpisanie aktu przenoszącego własność, może nastąpić gdy poszczególne punkty umowy zostaną uzgodnione i spełnione. Przyjęta została oferta zakupu i uzgodnione zostały wszelkie warunki. Kupujący potwierdzą, iż posiadają środki na zakup nieruchomości Jeśli Kupujący biorą kredyt to wcześniej Strony podpisują umowę przedwstępną, a następnie Kupujący okazują się umową kredytową. Przez cały proces sprzedaży Doradca Klienta Apartament jest w kontakcie z Doradcą Finansowym, który przygotowuje dla Kupującego kredyt. Ustalony zostaje dogodny dla obu stron termin u notariusza (Agencja Apartament współpracuje z wybranymi notariuszami i oferuje swoim klientom szczególne warunki) na podpisanie aktu przenoszącego własność.

Krok 9

Zakończenie transakcji.

Po podpisaniu aktu notarialnego następuje zapłata środków oraz przekazanie nieruchomości w oparciu o spisanie protokołu zdawczo odbiorczego. Kiedy pieniądze zostaną rozliczone na koncie Sprzedającego otrzymamy informację o terminie przekazania kluczy. Na spotkaniu spisany zostanie protokół zdawczo – odbiorczy a w nim: stany liczników w oparciu o które podpiszecie Państwo umowy z dostawcami mediów.

Gratulacje, jesteście Państwo teraz prawnym właścicielem swojego nowego domu!

 

 

 
Kupno krok po kroku...
 
KORZYŚCI z zakupu przez Apartament
Posiadamy w naszej bazie setki ofert na sprzedaż i wynajem , zapewniając naszym Klientom komfort w wyborze nieruchomości.
więcej »
PRZEPROWADZKA z Apartamentem
Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie wyzwanie. Dobry plan działania ułatwi Państwu to przedsięwzięcie.
więcej »
DORADCA KLIENTA przeprowadzi przez sprzedaż
Zapraszamy do wypełnienia Formularza Kontaktowego. Nasz Przedstawiciel na pewno się z Państwem skontaktuje.
więcej »